Aktualności

Msze w grudniu - Gorzów Wlkp.

Szczęść Boże. Informuję, że Msze św. śpiewane (missa cantata) w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego w Gorzowie Wlkp. w par. Podwyższenia Krzyża Św. (Warszawska 51) w grudniu odbędą się:
1. Niedziela 1 grudnia - g. 15.00
2. Niedziela 15 grudnia - g. 15.00
z błog.
x. Dawid

REKOLEKCJE - 6-8 grudnia - LINK ZAPISÓW [w rozwinięciu]

Szczęść Boże.
Ruszają zapisy na rekolekcje w Otorowie pod Poznaniem nt. cnoty nadziei i ufności - 6-7-8 grudnia (piątek-sobota-niedziela). Serdecznie zapraszam całe rodziny i osoby indywidualne z różnych wspólnot Kościoła, nie tylko z środowisk tradycji liturgicznej. Informuję także, że o rekolekcjach informowana jest Kuria Archidiecezji Poznańskiej.
Proszę również o udostępnianie tych informacji, żeby dotarło do większej liczby zainteresowanych.

REKOLEKCJE - 6-8 grudnia - ZAPRASZAM!

Szczęść Boże.
Zbliża się kolejna piąta edycja rekolekcji z liturgią w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego. Serdecznie już dziś zapraszam rodziny i osoby indywidualne do Otorowa (ośrodek Domowego Kościoła) w dniach 6-8 grudnia (piątek-sobota-niedziela) na Rekolekcje Adwentowe. Msze św. sprawowane będą w kościółku filialnym w Brodziszewie. Temat rekolekcji: "O cnocie nadziei i ufności w Bogu". Bliższe informacje podamy w najbliższych dniach.
z błog.
x. Dawid

BEZPŁATNE WARSZTATY CHORAŁOWE W ŚWIEBODZINIE- ZAPROSZENIE

Wielkimi krokami zbliżają się WARSZTATY CHORAŁOWE w Świebodzinie.

Od najbliższego piątku na cotygodniowych spotkaniach uczestnicy warsztatów będą przygotowywać antyfony łacińskie, które zaśpiewają na uroczystej Mszy Świętej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, celebrowanej w Świebodzinie 26.11.2017 w intencji dziękczynnej, tj. w podziękowaniu za blisko sto lat niepodległości naszej Ojczyzny. Mszą tą rozpoczniemy w Świebodzinie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości (1918-2018).

Prace nad Statutem Duszpasterstwa Wiernych Liturgii w NFRR w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Z radością informuję, że rozpoczęły się rozmowy z pionem duszpasterskim kurii biskupiej. Dotyczą one erygowania Duszpasterstwa Wiernych Liturgii w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Obecnie trwają prace nad podsumowaniem ośmiu lat funkcjonowania Mszy św. Tradycyjnej w naszym Kościele partykularnym. Jest już również przygotowany projekt statutu, konstytuującego to Duszpasterstwo. 
Proszę więc Was o modlitwę, by Duch Święty doprowadził nas do erygowania Duszpasterstwa.

PIELGRZYMKA DO SKRZATUSZA - 14 X 2017

 
Zapraszamy na trzecią pielgrzymkę tradycji liturgicznej naszej metropolii i okolic do sankturium w Skrzatuszu (koło Wałcza).
Plan pielgrzymki:
09.30 – rejestracja pielgrzymów
10.30 – konferencja – ks. Jarosław Wąsowicz SDB „Tryumf Maryi i Kościoła w wizji św. Jana Bosko”; przygotowanie do Mszy Świętej
12.00 – uroczysta Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim, celebrans – ks. Tomasz Mędrek
13.15 – przerwa obiadowa, czas wolny

Strony